Spotkanie Świąteczno – Noworoczne Powiatu Łaskiego

15.01.2020
Spotkanie Świąteczno – Noworoczne Powiatu Łaskiego

W hotelu Kolumna Park odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne Powiatu Łaskiego, które było okazją do podsumowania ubiegłego roku 2019. Podczas spotkania wręczono również statuetki „Przyjaciel Powiatu Łaskiego”, „Sportowiec Roku” oraz „Trener Roku”.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od przywitania przybyłych gości oraz wystąpienia Starosty Łaskiego Piotra Wołosza. Starosta podsumował miniony rok i podziękował wszystkim, bez pomocy których inwestycje w 2019 roku nie byłyby możliwe. Po wystąpieniu wręczono statuetki „Przyjaciel Powiatu Łaskiego”, które powiat przyznaje osobom, firmom i instytucjom, które swoją działalnością włączają się do promowania oraz rozwoju powiatu łaskiego.

 W tym roku statuetki Przyjaciel Powiatu Łaskiego otrzymali:
– płk pil. Tomasz Jatczak, Dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego;
– ppłk Krzysztof Bień, Zastępca Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego;
– Adam Siuda, działacz społeczny; emerytowany nauczyciel
– Agnieszka Leopolska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie;
– Adam Pewniak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna;
– Zakład Wędliniarski i Ubojnia Grzegorz Kępa z Czestkowa w gminie Buczek;
EMMA Emilia Rzepa z Grabicy w gminie Sędziejowice.

Po raz pierwszy w tym roku Starosta wręczył statuetki w kategoriach „Sportowiec Roku” i „Trener Roku”. W tej pierwszej kategorii, nagrody powędrowały do duetu siatkarek plażowych Katarzyny Kociołek i Kingi Wojtasik. Ze względu na nieobecność zawodniczek, przebywających na zgrupowaniu, nagrody odebrali w ich imieniu trener Bogdan Lipowski i tata Pani Katarzyny Kociołek. W kategorii Sport nagrodzona została również asp. Katarzyna Staśkowska, kulturysta i złota medalistka Pucharu Polski federacji IBFF & WFF w Kulturystyce i Fitness.

Nagroda „Trener Roku” trafiła do Bogdana Lipowskiego, który od 2006 roku zajmuje się szkoleniem młodzieży oraz jest pierwszym trenerem II ligowej drużyny kobiet Łaskovia Łask.

 

 

print