Starosta Łaski przygotował ponad 200 miejsc kwarantanny.

03.04.2020
Starosta Łaski przygotował ponad 200 miejsc kwarantanny.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Łaskiego

Wszystkim nam przyszło się zmierzyć z sytuacją wyjątkową oraz z zagrożeniami, z którymi do tej pory nie mieliśmy styczności. Ogłoszona pandemia wirusa COVID-19, niemalże w każdej dziedzinie zmieniła nasze życie. Rząd w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo wprowadza kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów, szkół, sklepów, miejsc publicznych oraz firm.

Jako Starosta Łaski we współpracy z Koordynatorem Powiatowym ds. Kryzysowych, Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych Piotrem Wojtczykiem, jestem zobowiązany do przygotowania miejsc kwarantanny na wypadek odosobnienia większej grupy mieszkańców w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2.

Miejsca na odbywanie kwarantanny zostały już przeze mnie wskazane oraz odpowiednio wyposażone zgodnie z zaleceniami Wojewody Łódzkiego. Na dzień dzisiejszy dysponujemy ponad 200 miejscami dla mieszkańców naszego powiatu. W Zespole Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie jesteśmy gotowi przyjąć 69 osób, a w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach – 65 osób. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, mamy również przygotowane kolejne 70 miejsc w Internacie dawnego „Elektryka” przy ulicy Warszawskiej.

Odpowiednio wyposażyliśmy te miejsca w środki dezynfekujące, środki czystości, środki higieniczne oraz podstawowe leki.

Pracujemy w systemie dyżurowym przez całą dobę. Czuwamy nad bezpieczeństwem i systematycznie odpowiadamy na potrzeby mieszkańców naszego powiatu oraz osób wracających zza granicy, udzielając im wszelkich niezbędnych informacji.

Jestem w stałym kontakcie z Koordynatorem Powiatowym ds. kryzysowych, sanepidem oraz służbami mundurowymi. Każdego dnia przekazuję Państwu na bieżąco raport z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łasku, dotyczących aktualnych danych z terenu powiatu łaskiego oraz zbieram informację na temat potrzeb osób których kwarantanna dotyczy.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały nam w przygotowaniu i wyposażaniu miejsc kwarantanny. Szczególne podziękowania kieruję do Związku Harcerstwa Polskiego w  Łasku na czele z komendantem Edwardem Kondratiukiem oraz Kwatermistrzem Edwardem Józefiakiem. Dziękuję również pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Powiatowego Zarządu Dróg za profesjonalne przygotowanie miejsc kwarantanny. Dziękuję także pracownikom oddelegowanym przez dyrektorów Szkół Podstawowych nr 1 i 5 w Łasku za uprzątnięcie I piętra oraz holu z klatką schodową w budynku dawnego „Elektryka”.

Ponadto informuję, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zdecydowałem zmienić sposób funkcjonowania naszego urzędu. Wszystkie sprawy mogą Państwo załatwić drogą elektroniczną, pocztową oraz telefoniczną.

Drodzy Mieszkańcy naszego powiatu. Chciałbym serdecznie podziękować, za to że w tym trudnym okresie odpowiedzialnie podchodzicie do zaleceń epidemiologicznych. Za to, że pozostajecie w swoich domach i unikacie miejsc, w których moglibyście narazić się na kontakt z innymi osobami. To dzięki Państwa odpowiedzialności i zrozumieniu z powagi sytuacji do dnia dzisiejszego na terenie naszego powiatu, nie wykryto oraz nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.  Mam nadzieję, że ta sytuacja nie zmieni się, do końca trwania epidemii. Pamiętajmy aby dbać o siebie nawzajem i nie zapominać o osobach starszych i najbardziej potrzebujących. Apeluję o przestrzeganie zaleceń sanitarnych – dla dobra swojego i swoich bliskich. Proszę również o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych.

print