Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

06.02.2012
Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Informujemy że Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pozyskało środki finansowe w ramach unijnej inicjatywy JEREMIE przeznaczone na pożyczki dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Stowarzyszenie OCWP działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego od 2003 roku, aktywną działalność pożyczkową prowadzi od 2006 roku, natomiast pożyczek unijnych udziela od 2010 roku. Pożyczki te stanowią formę finansowania dla przedsiębiorstw, zarówno nowopowstałych, które nie mają bogatej historii finansowej, a warunki stawiane przez banki stanowią dla nich często przeszkodę nie do pokonania, a także tych działających od wielu lat, które potrzebują środków na swój dalszy rozwój. Konkurencyjne względem banków warunki przedstawiane przez Fundusz Pożyczkowy Stowarzyszenia Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości dotyczące zasad formalnych ubiegania się o pożyczkę oraz w szczególności proponowanego oprocentowania sprawiają, że z pożyczek unijnych korzysta coraz większa grupa firm.

 

Celem, który Stowarzyszenie OCWP zamierza osiągnąć dzięki możliwościom udzielania pożyczek jest przede wszystkim wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na terenie województwa łódzkiego i wielkopolskiego.
Biuro lokalne OCWP znajduje się w Łodzi przy ul. Jantarowej 10.

 

JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises ) to nowa inicjatywa pozadotacyjnego wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw nastawiona na finansowanie inwestycji o zwiększonym ryzyku kredytowania oraz elastycznym podejściu do indywidualnych potrzeb. Beneficjentami inicjatywy są przede wszystkim przedsiębiorstwa znajdujące się w początkowej fazie rozwoju, które ze względu na brak historii kredytowej, czy niewystarczającą ilość zabezpieczeń mają problemy z uzyskaniem wsparcia przez instytucje komercyjne. JEREMIE oferuje przedsiębiorcom niskooprocentowane kredyty, pożyczki, poręczenia.

 

Więcej na temat unijnej inicjatywy JEREMIE na www.jeremie.com.pl

oraz na www.ocwp.org.pl
print