Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP w Łasku

13.05.2016
Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP w Łasku

Hufiec ZHP Łask będzie organizatorem Święta Chorągwi Łódzkiej – trzydniowego zlotu harcerzy z całego województwa. 12 maja w Starostwie Powiatowym w Łasku odbyło się jedno z pierwszych spotkań organizacyjnych.

Spodziewamy się od 1000 do 2000 uczestników. Hasło przyszłorocznej edycji brzmi: „Sprawni jak harcerze”. Nawiązuje ono do harcerskich i zuchowych sprawności, jak i do garnizonowego charakteru miasta Łask. Harcerze będą mogli poznać różnorodność naszego hufca. W chwili obecnej obejmuje on swoim zasięgiem 8 gmin z 3 powiatów. Jest tym samym największym (pod względem powierzchni) hufcem Chorągwi Łódzkiej – zapowiada Komendant Hufca ZHP Łask, Piotr Ciebiada.

Zlot zakończy także odnawianą kampanię „Bohater”. Członkowie hufca w roku harcerskim 2015/2016 rozwijać będą swoją wiedzę na temat bohatera hufca – Dywizjonu 303.

Głównym elementem programu będą zadania przygotowywane we współpracy z 32 BLT, Powiatową KPSP i OSPRP, Powiatową KPP. Podsumowaniem święta będzie defilada harcerska wraz z uroczystym apelem z udziałem władz lokalnych i województwa.

print