Szkoła jak nowa

10.10.2016
Szkoła jak nowa

29 września 2016 roku odbyło sie oficjalne otwarcie wyremontowanego budynku szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Prace w Ośrodku rozpoczęły się na początku lipca i trwały do końca sierpnia.

Zajęcia oczywiście rozpoczęły się tak jak powinny, 1 września – powiedział Dyrektor SOSzW w Łasku Krzysztof Ziętala – nieoczekiwana okazała się pomoc nauczycieli i rodziców, którzy ostatni tydzień wakacji pomagali w uporządkowaniu szkoły, aby dzieci mogły planowo wrócić do obowiązków szkolnych – kontynuował dyrektor.

Remont kosztował blisko 800 tys. zł. Środki na ten cel przekazał placówce Powiat Łaski.  Remont objął wymianę stolarki drzwiowej, podłóg w dolnej części szkoły położona jest wylewka, a w klasach i na piętrze wykładzina. Zmodernizowano także instalację elektryczną, telefoniczną, monitoring, czujki alarmu.  Nie mogło oczywiście obyć się bez uzupełnienia tynków i malowania pomieszczeń, które kolorami zachęcają uczniów na nauki. Dokonano również częściowej wymiany mebli w klasach. Wyremontowano, także sekretariat, pokój nauczycielski oraz gabinecie dyrektora.

Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele Powiatu Łaskiego  oraz zaproszeni goście.

Szkoła jest jedną z najnowocześniejszych w całym województwie, jak nie w całej Polsce – powiedziała zebranym Starosta Łaski Teresa Wesołowska. – Dziękuję Panu dyrektorowi  za zaangażowanie jakie wkłada w tą  szkołę, oraz całej kadrze pedagogicznej i rodzicom uczniów, jestem dumna, że mam taką placówkę na swoim terenie kontynuowała Starosta Łaski.

Starosta przypomniała, że już w roku ubiegłym wykonano wiele prac  włącznie z budowa boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni na wolnym powietrzu. Władze zapewniły, że to jeszcze nie koniec prac planowanych w SOSzW w Łasku.

print