Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!

30.08.2013
Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!
Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. W powiecie łaskim to dopiero druga akcja, ale poprzeczkę stawiamy wysoko i podwajamy!

Wakacje w pełni, ale paczkowa drużyna nie odpoczywa. W 2012 roku podarunki otrzymały rodziny z gmin Łask i Sędziejowice. Ubiegłoroczna akcja to 15 obdarowanych rodzin i 136 paczek o łącznej wartości około 23 tysięcy złotych. Nadszedł czas na rozszerzenie pomocy na gminy: Buczek, Widawę i Wodzierady.

Paczka nie istnieje bez szlachetnych zapaleńców, kochających ludzi i otwartych na ich potrzeby. Poszukujemy osób, które włączą się do akcji w charakterze wolontariuszy. Zadaniem drużyny SuperW jest dotarcie do rodziny, poznanie jej sytuacji oraz potrzeb. Na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez wolontariusza tworzony jest profil rodziny, który następnie zamieszczony zostaje w internetowej bazie na stronie projektu. To właśnie tam darczyńca wybiera rodzinę, dla której przygotuje paczkę. W pudłach najczęściej jest żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne, zabawki, ale bywają również meble, czy nawet sprzęt do rehabilitacji.

Nie boisz się wyzwań, nie pozostajesz obojętny na problemy innych i chcesz nieść mądrą pomoc? Już jesteś jednym z nas! Pomóż nam dotrzeć do osób starszych, samotnych, dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, wielodzietnych rodzin i wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia w codziennej walce.

Dołącz do naszej Drużyny i spraw, że te Święta będą najlepsze!

Jak się zgłosić?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Klkinij na mapie na Województwó Łodzkie i znajdź na rejon „Łask i okolice”.
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

https://www.facebook.com/events/184880651692198/
https://www.facebook.com/lask.paczka

print