Tomograf już jest. A to nie koniec

25.02.2014
Tomograf już jest. A to nie koniec
3cbfbfce03a97e1742b92155779cef07.jpgW czwartek, 20 lutego, do łaskiego szpitala trafił nowy tomograf. Według dyrekcji szpitala nowy sprzęt będzie dostępny dla pacjentów w przeciągu miesiąca. 
 
Nowy tomograf sprawi, że pacjenci nie będą mieli już potrzeby jeździć na wykonanie specjalistycznych badań do innych miast. Nowoczesne urządzenie zapewni znakomitą jakość obrazowania. 
 
Aktualnie twa montaż całego sprzętu przez mechaników producenta. Zakładamy, że tomograf będzie dostępny dla pacjentów naszego szpitala w przeciągu miesiąca – mówi prezes spółki Centrum Dializa Jacek Nowakowski.
 
To jednak nie koniec. Na przełomie marca i kwietnia zainstalowany zostanie nowy, cyfrowy aparat rentgenowski. Zastąpi on stary, tradycyjny, wysłużony już aparat lampowy.
 
Oprócz pełnej niezawodności, nowy rentgen usprawni również pracę szpitala. Wyniki badania będzie można zapisywać na nośnikach elektronicznych lub automatycznie przesyłać na poszczególne oddziały – tłumaczy prezes spółki.
 
Ponadto, na początku maja planowany jest montaż angiografu i w równie bliskiej perspektywie czasowej uruchomienie pracowni hemodynamiki. 

print