Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej podsumowało rok i przedstawiło plany

10.04.2018

Miniony rok podsumowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łaskiej. TPZŁ podczas walnego zebrania wyznaczyło sobie też cele i kierunki działania na obecny rok.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej podsumowało rok i przedstawiło plany

Prezes TPZŁ Sławomir Tralewski zrelacjonował działania merytoryczne i finansowe towarzystwa w ubiegłym roku. M.in. podkreślił udane działania związane z organizacją przez TPZŁ kwesty, z której dochód przeznaczono na ratowanie zabytkowych nagrobków na łaskim cmentarzu. Pozytywną opinię zarządowi dała zarządowi stowarzyszenia komisja rewizyjna. A zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium od ponad 20 obecnych na walnym zebraniu członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łaskiej.

Sławomir Tralewski nakreślił też działania na obecny rok. Zapowiedział m.in. aktywny udział Towarzystwa w przypadającej na 19 Nocy Muzeów, wydanie kolejnego albumu pocztówek ze starymi zdjęciami Łasku, zaangażowanie w konkursy i wystawy współorganizowane wraz z placówkami kulturalnymi w mieście, a przede wszystkim działania związane z obchodami w Łasku 100-lecia odzyskania niepodległości.

Samorząd Powiatu Łaskiego podczas spotkania reprezentowała Starosta Łaski Teresa Wesołowska.

źródło: Dziennik Łódzki / Naszemiasto.pl

print