V Halowy Tuniej OSP w Sędziejowicach

27.03.2014
V Halowy Tuniej OSP w Sędziejowicach
Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszkowie zwyciężyła w V Turnieju Piłki Nożnej OSP rozegranym 16 marca br. w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Do tegorocznej edycji imprezy organizowanej przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sędziejowicach oraz Wójta Gminy Sędziejowice zgłosiło się 12 drużyn jednostek OSP z terenu gminy Sędziejowic. W sumie, w zawodach udział wzięło 118 zawodników.

Zespoły rywalizowały w fazie grupowej, a następnie pucharowej, w której przegrany tracił szanse na końcowy triumf. Ostatecznie, turniej po raz piąty z rzędu, wygrała drużyna OSP Pruszków, która w decydującym starciu pokonała OSP Sędziejowice 2:1. W meczu o trzecie miejsce OSP Grabia zastopowała „druhów” z Siedlec i zwycięstwem 2:0 zapewniła sobie miejsce na podium niedzielnej rywalizacji.

Królem strzelców został Marcin Tomczyk z OSP Sędziejowice 1, który w trakcie całego turnieju (łącznie z rzutami karnymi) zapisał na swoim koncie dziewięć trafień. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Dominika Janika z OSP Grabia.

W trakcie oficjalnego podsumowania zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Sędziejowice Jerzego Kotarskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sędziejowice Wacława Ułańskiego pamiątkowe medale i puchary. Nagrody rzeczowe wręczyli ich fundatorzy: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk. Wszystkie ekipy otrzymały także pamiątkowe dyplomy od organizatorów.

Po raz pierwszy w historii, w trakcie turnieju rozegrany został również mecz pokazowy, w którym „Samorządowcy” zmierzyli się z drużyną Zarządu Gminnego OSP. Po zaciętej i „wyniszczającej” rywalizacji zwyciężyli „druhowie” 5:3. Samorządowcom nie pomogły nawet dwie bramki Marszałka Klimczaka.

Zarówno mecz pokazowy, jak i wszystkie potyczki turniejowe bacznie obserwowali kibice. Hala przy Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach wzorem ubiegłych lat wypełniła się po brzegi tworząc niepowtarzalną atmosferę. Ponadto, muzyczną oprawę turnieju zapewniła tego dnia Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”.

print