VII Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku za nami

24.04.2012
VII Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku za nami
W niedzielę, 15 kwietnia br. w Łasku uczczono pamięć naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II w 7. rocznicę jego śmierci. Zorganizowany przez władze samorządowe Powiatu Łaskiego we współpracy z włodarzami gmin z terenu powiatu oraz środowiskiem sportowym VII Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku wpisał się również w obchody 25. rocznicy wizyty Papieża Polaka w Archidiecezji Łódzkiej.
Patronat honorowy nad Biegiem objął Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Przed rozpoczęciem zawodów w Kolegiacie Łaskiej ksiądz biskup Adam Lepa odprawił mszę świętą w intencji o kanonizację Jana Pawła II.
W bieżącym roku do udziału w biegu zgłosiło się 480 uczestników. W niedzielę poranny deszcz odstraszył niektórych i na start stawiło się i biegi ukończyło 336 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe numery startowe i medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary oraz materiały promocyjne woj. łódzkiego.
Fundatorami nagród były samorządy gminne i samorząd powiatowy.
Ponadto okolicznościowymi pucharami Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka wyróżniono najmłodszych uczestników Biegu, którymi zostali sześciolatkowie: Julia Majda i Gracjan Tyluś.

P1070730.JPG

IMG_4375.JPG

IMG_4966.JPG

IMG_5214.JPG

print