W całej Polsce o drogach powiatowych

08.07.2013
W całej Polsce o drogach powiatowych
IMG_5190.JPG5 lipca 2013r. o godz. 9.00 w całej Polsce odbyły się specjalne spotkania starostów dotyczące problemów związanych z finansowaniem i zarządzaniem drogami powiatowymi.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łodzi (Powiat Łódzki-Wschodni) odbył się Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego w trakcie którego starostowie przyjęli stanowisko w sprawie zarządzania drogami powiatowymi.

Po dyskusji i zapoznaniu się z założeniami stanowiska, obecni na posiedzeniu Konwentu Powiatów poparli również uchwałę XIV Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych z dnia 10 maja 2013 rok – tłumaczy Cezary Gabryjączyk, Starosta Łaski

Konwent był jednym z elementów ogólnopolskiej akcji, która polegała na równoległym obradowaniu starostów we wszystkich województwach w kraju.

Ta manifestacja miała za zadanie uświadomić władzom centralnym, jak istotnym problemem dla powiatów jest zarządzanie drogami. Oprócz członków Konwentu, w spotkaniu udział wzięli również kierownicy zarządów dróg oraz media – podsumowuje starosta łaski.

print