Wiosenna ofensywa drogowa

17.03.2017
Wiosenna ofensywa drogowa

Władze samorządowe Powiatu Łaskiego zaplanowały na ten rok kilka bardzo ważnych inwestycji drogowych. W sumie zmodernizowanych zostanie ponad 12 kilometrów dróg powiatowych za ponad 10 milionów złotych.

Aktualnie trwają prace przy dwóch inwestycjach, których ze względu na warunki atmosferyczne nie udało się zrealizować w 2016 roku. Mowa tu o wartej około 280 tysięcy złotych przebudowie drogi Kozuby-Żagliny oraz przebudowie drogi Rogóźno-Zalesie, która kosztować będzie około 380 tysięcy złotych. Ta druga inwestycja w rzeczywistości dobiega końca – zapowiada Marek Krawczyk, Wicestarosta Łaski.

Powiatowy Zarząd Dróg kompleksowo przygotowuje się do ogłoszenia przetargów na dwie inwestycje, które sfinansowane zostaną przy wsparciu pieniędzy zewnętrznych pozyskanych w ramach Program rozwoju dróg gminnych i powiatowych. W Sędziejowicach przebudowany zostanie blisko 2,8 kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Inwestycja będzie obejmowała ulice: Leśną, Powstańców 1863 r. i Sędziejowice-Kolonię, aż do granicy z Brodami. Jej wartości to ponad 3,2 miliona złotych. Około 2,8 miliona kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej Widawa-Wola Wiązowa-Kiełczygłów. Inwestycja, która realizowana będzie przede wszystkim w miejscowościach Zborów i Ochle obejmie blisko 3,8 kilometrowy odcinek drogi. Obie inwestycje mają zapewnione 50% dofinansowania z budżetu państwa.

Zarząd Powiatu Łaskiego, przy współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg w Łasku chce również pozyskać pieniądze zewnętrzne na przebudowę drogi powiatowej Florianki-Borszewice-Okup Wielki.

–  Dokumentacja na przebudowę blisko 2 kilometrowego odcinka tej drogi jest przygotowana i złożona razem z wnioskiem o dofinansowanie w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Czekamy na oficjalne rozstrzygnięcie, ale jesteśmy dobrej myśli – tłumaczy Wicestarosta.

Powiat Łaski planuje również modernizację kilku chodników znajdujących się przy drogach powiatowych. Do realizacji zaplanowane zostały m.in. chodnik przy ul. Mickiewicza w Łasku za 160 tysięcy złotych oraz chodnik na ulicy 1-go Maja.

W trakcie realizacji jest również partnerskie zadanie realizowane w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola-Karsznice na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego. Budowa łącznika z drogą ekspresową S8 kosztować będzie ponad 20 milionów złotych. Aktualnie trwa procedura przetargowa.

W trakcie opracowania jest dokumentacja techniczna odwodnienia ul. Sportowej w Kolumnie. Zarząd Powiatu Łaskiego dokłada starań, aby uporać się z tym problemem w bieżącym roku.

O szczegółach dotyczących realizacji poszczególnych inwestycji oraz utrudnieniach w ruchu wynikających z ich realizacji będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony www.localhost/wordpress/wordpress.lask oraz profili powiatu w mediach społecznościowych.

print