Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci

29.10.2014
Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci
Policjanci z Łasku wspólnie z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Łasku uczestniczyli w akcji rozdawania odblaskowych kamizelek uczniom szkół podstawowych.

Tym razem kamizelki trafiły do dzieci w Bałuczu. Wszystko po to, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył też Wicestarosta Łaski – Pan Wojciech Sikora.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci – mieszkańców terenów wiejskich w wieku przedszkolnym i szkolnym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już po raz kolejny zakupiła i przekazuje m.in. poprzez swoje Oddziały Regionalne kamizelki odblaskowe.

W ramach trwającej akcji "Bezpieczeństwo dzieci na wiejskich drogach" prowadzonej przez ARiMR, w środę, 29 października 2014 roku, policjanci z Łasku wspólnie z Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Łasku – Panem Bogdanem Budą odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bałuczu. W spotkaniu uczestniczył też Wicestarosta Łaski, Pan Wojciech Sikora. Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych uczniów przez Panią Dyrektor Agnieszkę Stankiewicz głos zabrał kierownik BP ARiMR w Łasku. Przybliżył dzieciom działalność i zadania Biura Powiatowego. Następnie Wicestarosta Łaski dziękując za zaproszenie podkreślił wagę takich inicjatyw oraz przypomniał, jak istotny wpływ na bezpieczeństwo ma edukacja najmłodszych.

W kolejnej części przedstawiciel Policji wspólnie z dziećmi omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie wysłuchali wielu cennych porad z zakresu ruchu drogowego. Dzieci były zainteresowane poruszaną problematyką oraz wykazały się dużą wiedzą i znajomością przepisów. Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie zostali obdarowani kamizelkami odblaskowymi. Rozdano ich około 40. Dzieci ucieszyły się z podarunku i obiecały, że będą nosić kamizelki. Teraz najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą z daleka widoczni.

arimr2014_1.jpg  arimr2014_2.jpg

źródło: KP Policji w Łasku

print