„Stabat Mater Dolorosa”

29.03.2018
Ilość miejsc: 20
Cena biletu: 30zł
print
Łaski Dom Kultury, Narutowicza, Łask

Adam Rymarz – śpiew
Witold Janiak – fortepian, syntezator, komputer

„We wspólnym przedsięwzięciu artystom udało się świetnie wyeksponować mistyczny charakter pieśni wielkopostnych.”

W sieci: „Płyta inna niż wszystkie. Fascynująca.” – Jazz Forum, „Soczysty głos Adama Rymarza, wolny od nachalnego wibrato, podparty fortepianem i elektronicznymi barwami syntezatorów Janiaka, przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym melomanom.” – Polskie Radio.

Płyta ma patronat min. Caritasu, Jazz Forum, Radiowej Dwójki, Tv Kultura. Od 2013 roku zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów z tym materiałem, min. transmitowany „na żywo” koncert w sali im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, w sali koncertowej Radio Katowice, klubie Blue Note w Poznaniu, kolegiacie Łaskiej, katedrze Łódzkiej a także wielu ośrodkach kultury i kościołach.
Po wydaniu płyty gościliśmy w wielu programach i telewizyjnych min. „Pytanie na Śniadanie”, „Halo Polonia”, „Magazyn Kulturalny”. W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł. Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość.

Łaski Dom Kultury 29.03.18 | godz. 19:00 | Galeria z Fortepianem

Bilety: 30zł do nabycia w sekretariacie ŁDK (pok. 44)

print

„Stabat Mater Dolorosa”