X Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II

27.01.2015
X Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II
26 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie Jubileuszowego X Biegu Papieskiego, któremu przewodniczył Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk. Ustalono datę biegu oraz wszelkie kwestie organizacyjne związane z bezpieczeństwem i kosztami.

X Bieg Pamięci Jana Pawła II odbędzie się w tym roku 12 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz gmin Sędziejowice, Buczek, Łask i Wodzierady. Ponadto przedstawiciele policji, straży pożarnej i służb medycznych.

Powiat Łaski nieprzerwanie od 2006 roku we współpracy z Burmistrzem Łasku i wójtami gmin z terenu Powiatu Łaskiego, Księdzem Prałatem Marianem Ciupińskim, Proboszczem Parafii NP NMP w Łasku oraz środowiskiem sportowym organizuje Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Ta sportowa forma pamięci o Papieżu Polaku od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. Wydarzenie skutecznie wpisało się w świadomość lokalnej społeczności, a lista startowa uczestników z roku na rok staje się coraz dłuższa. Oprócz amatorów i pasjonatów na starcie biegu stają również utytułowani lekkoatleci. W 2013 roku w biegu integracyjnym mężczyzn zwyciężył Jan Ignasiak, mistrz Polski niepełnosprawnych w maratonie, natomiast w kategorii OPEN mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Artur Kozłowski, dwukrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych i medalista Mistrzostw Europy.

ZGŁOSZENIA DO X EDYCJI BIEGU

Zgłoszenia zbiorcze ze szkół oraz indywidualne (w poszczególnych kategoriach) przyjmowane są do 04 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Łasku, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu: 043 675-68-47 oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: promocja2@localhost/wordpress/wordpress.lask.

W przypadku indywidualnych zgłoszeń osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców, bądź opiekunów prawnych.

print