XII Wojewódzki Bieg Pamięci już 23 kwietnia!

06.02.2017
XII Wojewódzki Bieg Pamięci już 23 kwietnia!

2 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku odbyło się spotkanie w sprawie organizacji XII Wojewódzkiego Biegu Pamięci Jana Pawła II.

W trakcie spotkania zorganizowanego i poprowadzonego przez  Starostę Łaskiego Teresę Wesołowską ustalono m.in. datę biegu oraz wszelkie kwestie organizacyjne związane z bezpieczeństwem i kosztami przedsięwzięcia. XII Bieg Pamięci Jana Pawła II odbędzie się 23 kwietnia br.

Wyciągając wnioski z poprzednich edycji w tym roku planujemy wprowadzić kilka nowości. Bieg w kategorii OPEN zostanie wydłużony do 5 km. Będzie elektroniczny pomiar czasu i zapisy on-line. Szykujemy też gratkę dla miłośników marszów nordic walking. Wszystko dzięki nawiązania współpracy z Klubem „Rajsport Active Team” – zapowiada Teresa Wesołowska, Starosta Łaski.

Organizatorzy zapowiedzieli również zmianę lokalizacji startu i mety, a co za tym idzie również modyfikację tras.

Odpowiadając na sugestię mieszkańców i współorganizatorów biegu, zdecydowaliśmy się zlokalizować w tym roku start i metę na Placu 11 Listopada. W związku z powyższym zmienią się trasy – zapowiada Małgorzata Mysur, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Promocji i Ochrony Środowiska.

Szczegółowy opis tras i regulamin zawodów zostanie opublikowany w momencie uruchomienia zapisów. Według zapowiedzi organizatorów, będzie to data w okolicach połowy lutego.

W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci poszczególnych samorządów gminnych oraz przedstawiciele policji, straży pożarnej, służb medycznych, ZHP, 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku i pracownicy Starostwa Powiatowego w Łasku.

print